REZANIE PLAZMOU

Rezanie (vypalovanie plazmou)

  • plazma
  • portál – pierce controll
  • horák – hypertherm 260xd

Plazmové rezanie
Plazmové oblúkové rezanie predstavuje vynikajúci proces na rezanie platne z mäkkej ocele. Ponúka omnoho vyššie rýchlosti než kyslíkové rezanie, ale za cenu istej straty kvality rezu. V tomto má plazmové rezanie miernu nevýhodu. Kvalita rezu je ideálna iba v istom bode – v závislosti od rezacieho prúdu ide obyčajne o rozsah od približne 0,8-40 mm. Celková rovnosť rezu začne pri veľmi tenkých alebo hrubých platniach (mimo uvádzaného rozsahu) klesať, aj keď môže byť hladkosť rezu a tvorba trosky stále vcelku dobrá.

Rezanie plazmou je určené na tvarové delenie kovových platní s vysokou produktivitou rezania s dobrou presnosťou a kvalitou rezu. Šírka rezu je 1 až 3 mm v závislosti od hrúbky rezaného materiálu, pričom hrúbka aj austenitickej ocele môže byť až do 50 mm. Rezané tvary sú programované na grafickej stanici, čo zabezpečuje presné tvary rezaných súčiastok s presnosťou ±0,1 mm.

Táto stránka je chránená pomocou reCAPTCHA. Uplatňujú sa pravidlá Ochrany osobných údajov spoločnosti Google a jej Zmluvné podmienky.